Директор Ліцею Г.В. Ломаковська представила на Парламентських слуханнях у Верховній Раді України науково-методичний проект "ІТ-Освіта"

14 грудня 2011 року у Верховній Раді  під час Парламентських слухань, присвячених розвитку ІТ-індустрії в Україні, директор Ліцею інформаційних технологій № 79 Печерського району Ганна Віталіївна Ломаковська виступила  з доповіддю "Науково-методичний експериментальний проект "ІТ-Освіта" з підготовки фахівців для забезпечення потреб ІТ-індустрії України".

Обґрунтовуючи корисність вивчення інформатики в середній школі, Ганна Ломаковська зазначила, що 10-літні дослідження доводять геометричне зростання якості знань дітей, які вивчають інформаційні технології, з інших предметів – завдяки формуванню алгоритмічного мислення, чіткої логіки в процесі засвоєння знань.

Саме тому суттєвим і важливим кроком реформування освіти стане вивчення інформатики вже з початкової школи, і з початку наступного навчального року цю програму буде поширено на всю Україну.

На попередньому обговоренні йшлося про те, що у ІТ-галузі наявний дефіцит кадрів, а система підготовки у середній та вищій школі наразі не відповідає сучасним вимогам ІТ-ринку.  Тому наступним кроком має бути надання пріоритету ІТ-спеціальностям в системі вищої освіти, забезпечення тісної взаємодії середньої та вищої освіти з ІТ-бізнесом і, зрештою, привести у відповідність вимогам часу законодавчу базу в цій галузі.

Експеримент "ІТ - Освіта", який було розпочато з ініціативи Національного університету ім. Тараса Шевченка разом з Асоціацією "Інформаційні технології України" та компанією Інком, має на меті продемонструвати один з шляхів вирішення цієї проблеми.

На базі київського Ліцею інформаційних технологій N79 створений експериментальний 10-й клас та затверджений індивідуальний навчальний план. З Університетом ім. Т. Шевченка узгоджені навчальні програми, розроблені програми спеціальних курсів "Алгоритмізація та програмування", "Введення в спеціальність", "Управління проектами".

Нещодавно Урядом затверджені стандарти середньої школи, починається робота над навчальними програмами. к член робочої групи з розробки нових програм з інформатики, – зауважила Ганна Ломаковська, – можу запевнити вас, що саме в програмах з інформаційних технологій для профільної старшої школи (10-11 класи) і будуть передбачені дані новації".

Наприкінці своєї доповіді Ганна Ломаковська зазначила, що будь-який експеримент в сучасних економічних умовах, де б і ким він не проводився, без підтримки бізнесу, без інвестиційних проектів не може бути ефективним. "Сьогодні в Україні підтримані освітні ініціативи відомих світових компаній – лідерів на ринку інформаційних технологій та комунікацій. Але жодна з них не спрямована на підготовку фахівців для ІТ-галузі. Сподіваємося, що реалізація науково-педагогічного проекту "ІТ - Освіта" з підготовки молодших програмістів повинна зробити середню та вищу освіту більш привабливою для інновацій та інвестицій з боку ІТ-індустрії", – підкреслила Ганна Ломаковська.

 



Ліцей Інформаційних Технологій №79