Проект "ІТ-Освіта" презентовано на виставці "Сучасна освіта в Україні"

15-17 лютого 2012 року в Національному центрі ділового та культурного співробітництва "Український дім" пройшла XV Ювілейна міжнародна виставка навчальних закладів "Сучасна освіта в Україні – 2012".

У роботі виставки взяли участь представники Науково-методичного проекту "ІТ-Освіта", який впроваджено Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України в 2011-2012 році на базі Ліцею інформаційних технологій №79 за ініціативи педагогічних колективів Київського національного університету ім. Т. Шевченка та Ліцею при підтримці Фонду "Освітні ініціативи" Олександра Кардакова, компанії Інком та Асоціації "Інформаційні технології України".

У пленарному засіданні науково-практичної конференції, передбаченої програмою виставки, з доповіддю про проект "ІТ-Освіта" виступила провідний методист проекту, провідний фахівець з ІТ-систем в освіті компанії Інком Галина Проценко.

Галина Проценко зазначила, що, згідно аналізу поточного стану ринку праці, з кожним роком дефіцит кадрів у ІТ-галузі збільшується. За оцінками провідних вітчизняних ІТ-компаній, сьогодні не вистачає близько 50 тисяч фахівців у сфері ІТ. Особливо це стосується молодших програмістів. Одна з причин полягає в тому, що система підготовки в середній та вищій школі не відповідає сучасним вимогам ІТ-ринку, тому потрібно не тільки надати пріоритет ІТ-спеціальностям в системі вищої освіти, а й забезпечити ефективний механізм взаємодії середніх, вищих навчальних закладів та ІТ-компаній України в частині підготовки кадрів. Це питання стало предметом обговорення представників ІТ-компаній, вищої та середньої освіти, урядових структур, в результаті чого був запроваджений пілотний етап науково-методичного проекту "ІТ-Освіта".

Галина Проценко доповіла, що у виконання цього проекту згідно затвердженої МОН Концепції на базі Ліцею №79 створено експериментальний 10-й клас та затверджено індивідуальний навчальний план, у якому передбачені програми спеціальних курсів "Алгоритмізація та програмування", "Вступ до спеціальності", "Управління проектами".

"Як результат реалізації проекту ми очікуємо на розробку життєздатної моделі організації навчально-виховного процесу з підготовки молодших програмістів на основі взаємодії освіти, науки та бізнесу. Ця модель повинна включати бачення щодо освітніх результатів, системи підтримки, механізму взаємодії та консолідації діяльності загальноосвітніх та вищих навчальних закладів з роботодавцями на всіх етапах отримання освіти. Сподіваємося, що реалізація проекту "ІТ-Освіта" з підготовки молодших програмістів повинна зробити середню та вищу освіту більш привабливою для інновацій та інвестицій з боку ІТ-індустрії", – зауважила Галина Проценко.










Ліцей Інформаційних Технологій №79